Domáci rastlinný jogurt z 2 surovín ZÁKLADNÝ RECEPT
Author: Dasisko
Prep time: 1 min
Cook time: 15 min
Total time: 16 min
Domáci rastlinný jogurt z 2 ľahko dostupných surovín.
Ingrediencie
  • 500ml rastlinného mlieka (ideálne bez cukru alebo akýchkoľvek iných sladidiel a nadbytočných prísad)
  • 50g rastlinného jogurtu s jogurtovými kultúrami (ja som skúšala sójovo-kokosový provamel aj zakysaný sójový nápoj od Luntera)
Postup
  1. Mlieko nalejte do hrnca a pomaly zohrejte na teplotu 80 stupňov. Nepotrebujete teplomer, ja ho tiež nemám. Proste keď už je to horúce, z mlieka sa parí a začína byť trochu napenené napovrchu, ale ešte sa nevarí, možete ho vypnúť.
  2. Miešajte, aby vám neprihorelo. A nepoužívajte drevené varechy, vraj v nich sú baktérie (ja som použila a nič sa nestalo, ale pre istotu).
  3. Mlieko nechajte vychladiť na 40 stupňov. To je vtedy, keď už dokážete pohár s tým mliekom držať v ruke.
  4. Pridajte jogurt a dobre zamiešajte. Všetko musí byť totálne čisté, aby sa tam nezačali tvoriť aj nejaké iné subkultúry okrem tých jogurtových :).
  5. Položte na radiátor a čakajte. Môžete to nechať v hrnčeku alebo prelejte do skla. Nezatvárajte ten pohár. Ak ho chcete zakryť (napríklad pred mačkou ako ja), použite gázu alebo niečo priepustné.
  6. Ak tento proces robíte večer, ráno by ste mali mať jogurt. Ja som však väčšinou nechala zrieť dlhšie, aj 20 hodín. Proste ochutnávajte :).
  7. Keď už máte dojem, že je to dosť jogurtové presuňte, jogurt do chladničky. Keď sa vychladí bude hustejší. Tu už ho samozrejme môžete zakryť.
Calories: 107 Fat: 5 Sugar: 2 Fiber: 1 Protein: 9
Recipe by Dašisko at http://dasisko.sk/domaci-rastlinny-jogurt/