O mne

V mojom byte to väčšinou nevonia ako čerstvo vypraté prádlo, ale ako čerstvo upečené cookies. Jedlá, ktoré tvorím sú jednoduché, rýchle a prispôsobené tomu, aby som si ich mohla zbaliť do práce alebo kamkoľvek idem. A také jedlá s vami chcem zdieľať aj tu.

Toto je môj recept na dobrý recept:

  • jednoduchý – do 10 surovín a do 1 hrnca
  • výživný – dbám na to, aby mali jedlá dostatok proteínov a zasýtili aj hladných športovcov
  • rastlinný – som veganka.

 

Ako to celé vzniklo?

Dlho som to odkladala. Najskôr som len na instagram začala pridávať fotky mojich jedál. Postupne začali pribúdať výčitky: „Daši, to je síce pekné tie tvoje fotky, ale keď nemám recept, je mi to na dve veci…“. A recepty som posielala individuálne ľuďom, ktorí si ich pýtali. Postupne som začala viac písať do popisov fotiek aj o príprave jedál. No blog bol stále niečo, o čom som si netrúfala ani uvažovať.

Zlom nastal, keď sme s Pecom, mojím priateľom, cestovali po Floride. Jeden večer po pár drinkoch sme sa dostali k debate o tom, že by som mala začať písať blog alebo robiť podcast. Hovoril mi, že nepozná nikoho, kto má taký prehľad o cvičení a rastlinnej strave. „Ale ja neviem fotiť a nie som žiadna nutričná poradkyňa a neviem ako sa robia stránky a nebudem mať čas sa tomu naplno venovať…“ Mala som v sebe hromadu obáv. Vtedy Peco povedal jednu kúzelnú vetu: „Proste to rob pre seba, ako vieš a ako sa ti to bude páčiť a ak to niekoho zaujme, bude to len plus.“ Vtedy zo mňa opadol všetok tlak (ktorý som si sama vytvárala) a prišlo to rozhodnutie. Bude blog.

Dnes tu sedím, neubehol ešte ani mesiac od nášho návratu z dovolenky a stránka je na svete. Už to muselo prísť, dlho som to odkladala…

Trošku viac o mne…

Som psychologička. Cez deň robím koučing alebo trénujem ľudí, aby sa zlepšili v komunikácii, time managemente, rečnení pred publikom… Večer sa zas nechávam trénovať ja. Od roku 2015 cvičím crossfit v Crossfit Proton. Od detstva som hrávala volejbal a na pár rokov som si vyskúšala aj thajský box. Ten mi šiel asi najmenej, nejak mi nejde niekoho udrieť :).

Bavia ma tetovania a všetko okolo toho. Môj Peco je tatér vo Wolftown Tattoo v Bratislave. Pozrite si jeho Instagram, je super. Spolu máme jednu malú mačičku. Nemá chlpy a napriek všetkým stereotypom je to úplné zlatíčko. Až na jednu vec. Nechutí jej nič, čo navarím.